Vajinoplasti

Detaylı bilgi için

Vajinal Estetik Yaklaşımlar

Vajinoplasti

 

 

Vajina sıkılığını neden yitirir?

 

 

Lazer vajinal daraltma nasıl yapılır?

Vajinoplasti ile Beraber Yapılabilen İşlemler Nelerdir?

Vajina Yapısı Nasıldır?

Vajina dış genital bölgede bulunan hymenden başlayıp rahim ağzına kadar uzanan cinsel ilişkide ana rolü olan, doğum ve adet kanının akışı için yol görevi gören boru gibi bir organdır.

Vajinada Gevşeme Yapan Durumlar Nelerdir?

Vajina boyuna ve enine esneme kabiliyetine sahiptir. Bunu sağlayan vajina duvarında bulunan kas tabakasıdır. Fakat doğumlar, yaş, ilişki sıklığı, vajinal müdahaleler ve bağ dokusunun durumuna göre sıkılığını ve darlığını yitirebilir. Nadiren de hiç doğum yapmamış kişilerde de vajina yeterli sıkılığa sahip olamamaktadır. İlişkide hissetmeme ve gaz çıkışı gibi durumlar oluşabilmektedir.
Vajinoplasti estetik görünüm ve cinsel işlev amaçlı yapılmaktadır. Vajinanın daraltılması cerrahi olarak yapılabileceği gibi, radyofrekans ve laser ile de yapılabilmektedir. Hangi yöntemin seçileceğine hekim ve hasta muayene sonrası beraber karar vermelidir. Her iki yöntemin avantaj ve dezavantajları vardır.

Vajinoplastinin Faydası Nedir?

Vajinoplasti vajinayı daraltmak, ilişkide her iki partnerin alacağı zevki arttırmak, doğuma ve doğum dikişine bağlı kötü görünümü ortadan kaldırmak, ilişkide vajinadan gaz çıkışını engellemek amacıyla yapılabilir. Gerekli durumlarda idrar kaçırma da varsa aynı seansta bu da düzeltilebilir.

Vajinoplasti Operasyonu Ne Kadar Sürer? Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Operasyon yaklaşık 1 saat civarında sürmektedir. nadiren lokal anestezi ile genelde genel anestezi ile yapmaktayız.Hasta uyandığında ağrısının olmaması için genel anesteziye ek olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 3 gün sonra işe dönebilirler. 6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.
Vajinoplastiye ek olarak aynı seansta labioplasti, labioplasti+hudoplasti, cerrahi labium majus estetiği, radyofrenas ile tightining (vulvar sıkılaştırma), lazer ile vulvar renk açma, vulvar rejuvinasyon, vulvaya ve labıum majuslara yağ enjeksiyonu (lipofilling) ve hyaluronik asit enjeksiyonu yapılabilmektedir.

Vajinoplasti Ücreti Nedir?

Vajinoplasti ameliyatı hakkında tek bir ücret söylemek mümkün değildir. Doktorumuz ile yapacağınız görüşmede  doğru bir bilgilendirme ile daha sağlıklı karar vereceğinize eminiz. Lütfen vajinal estetik ameliyatlar, müdehaleler ile ilgili görüşmek ve doğru fiyat bilgisi için randevu alın.

Vajinal kasların az kullanılması, gebelik ve doğum esnasında ortaya çıkan yıpranma, gevşeme ve menopoz sürecine girildiği zaman kasların kasılma işlevinde azalma görülmektedir. Kegel egzersizleriyle kasların sıklığı ve gücü artırılıp, muhtemel üriner ve cinsel sorunlar önlenebilir. Vajina daraltma işlemini yaptıran bir kadının ikinci kez aynı uygulamayı yaptırıp yaptıramayacağı merak konusudur. Eğer hastanın vajinasında tekrardan bir genişleme yaşanmışsa daraltma operasyonu ikinci kez rahatlıkla uygulanabilir.

Vajina estetiği ameliyatları, genital bölgeyle alakalı uygulanan her türlü prosedür ve ameliyatı kapsamaktadır. Bu nedenle ‘genital estetik’ şeklinde de tanımlandığı söylenebilir. Son dönemlerde oldukça büyük ilgi gören genital estetiğin uygulanmasındaki asıl hedef, sıkça normal doğum sonrasında vajina alanında ortaya çıkan kalıcı esnemeler halinde yapısal bozuklukların yok edilmesi ve psikolojik anlamda insanların kendini iyi hissetmelerinden ibarettir.

Bazı kadınlarda labia minoralar geniş yüzeyli ve sarkık formda olması işlevsel ve psikolojik bazı sorunları da beraberinde getirecektir. Yine genital alanda doğum sonrasında ortaya çıkan kalıcı esnemeler ve kötü iyileşen doğum kesileri memnuniyetsizlik oluşturan diğer durumlardıR. Bu alanda iyileşme sonrasında ortaya çıkan skar yani nedbe dokusu, hem erkeğin hem de kadının cinsel anlamda tatmin olmasını önleyebilir. Kadın bakımından ilişkiyi daha ağrılı bir çileye dönüşecektir. Vajinal estetik operasyonları hakkında profesyonel ve doğru bilgiler edinmeniz son derece önemli olduğundan dolayı sağlam kaynakları değerlendirmeniz menfaatinize olacaktır.

Kadınların yaşı ilerledikçe vajina konusunda bir takım problem yaşamaktadırlar. Çok hassas yapıya sahip olan bu organın daha estetik durması için geç yaşlarda tedavi veya lazerle tedavi yapılması gerekebilir. Böylelikle vajina estetiği sağlanmış olur, vajina organının daha sağlıklı bir yapıya kavuşması sağlanır. Bir kadının yaşı ilerledikçe vajina ağız ve iç kısmı genişleyebilir. Özellikle doğumdan sonra bu tür problemleri yaşayan binlerce kadın bulunmaktadır. Vajina daraltma İstanbul hizmetinden faydalanan bir kadının vajinasının istediği darlığa ulaşmasında doktorlar lazer ışınlarıyla yardımcı olmaktadırlar. Aynı zamanda fiyat konusunda da cazip olduğundan dolayı birçok bayanın tercih ettiği hizmettir. Vajina daraltma fiyatları eskiye göre daha ucuz olduğundan dolayı çoğu bayanın tercihi haline gelmiştir.

Vajina yapısı çok hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı hassas yöntemlerle tedavi etmesi gerekmektedir. Vajina içerisindeki dar alanı sağlamak için en önemli yöntemlerden biri lazer yöntemidir. Bu yöntem sayesinde iç kısmın daha dar olup ve estetik bir görünüme ulaşılması sağlanır. Vajina estetiği oluşmasının bir diğer yolu daraltma işlemi yapmaktır. Daraltmadan sonra üst kısımdan aşağıya doğru inen dudak kısımlarının da itici bir görünüm oluşturmaması için doktora söylenmesi gerekmektedir. O kısmın da güzelleşmesi için kesilme veya düzenleme işlemi de gerekebilir. Vajina daraltma İstanbul tercihinde bulunan her bayanın vajina yapısının düzeldiği ve memnun kaldığı herkes tarafından biliniyor. Teknolojinin son zamanlarda tüm estetik işlemlerini gerçekleştirdiği görülüyor.

Bu estetik işlemini yapan kişilerin genellikle cinsel ilişkiye belli bir süre boyunca girmesi yasaklanmaktadır. Daha sonrasında giyilecek kıyafetlerin dikkatli bir şekilde seçilmesi ve idrar gibi durumlarda da dikkat etmesi gerekmektedir. Vajina daraltma fiyatları konusunda akıllarda birçok soru kalsa da sanıldığından daha ucuz bir fiyata denk gelmektedir. Herkes tarafından tavsiye edilen ve organın daha güzel bir yapıya ulaşması kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Tedavinin her yaş kesimine yapıldığından dolayı yaşı ilerlemiş olan bayanlar veya bir hastalık sonucunda organın zarar görmesini düzeltmek için daraltma veya estetik görünüme ulaştırma işlemi yapılabilir.

Vajina daraltma operasyonu vajinoplasti ameliyatı için gerekli olan öncelikli unsur çok iyi karar vermek olmaktadır. Normal doğumu zorlu geçirmiş olan kadınlarda, hiç doğum yapmamış olsa sahi farklı sebeplerden dolayı vagina genişlemesi sorunlarında kadınlar kendilerinde büyük özgüven eksikliği hissetmektedirler. Bunun en temel sorunlarından biri de çift yaşamlarında özellikle cinsel temas esnasında eşlerin birbirine karşı olan yaklaşımlarıdır. Bu gibi yaklaşımların önüne geçmek için harekete geçen kadınlar çareyi vajinoplasti ameliyatında bulmaktadırlar. Son derece basit bir operasyon olduğu kadar uygulamanın tekniğine göre fiyatları değişmektedir. Bilinenin dışında vajina daraltma fiyatları uygun rakamlar aralığında gerçekleşen operasyon, cerrahi müdahaleyi gerçekleştirecek doktorun tecrübesi ve hastanenin donanımlarına göre farklılık göstermektedir.

Kadınlarda meydana gelen art arda düşüklerin yaşanması, rahim içerisinde tekrarlayan sorunların meydana gelmesi, infertilite nedenlerinin araştırılması için gerek duyulan bir operasyon olmaktadır. Vücuda kesi atılmasından çok açılan delikler ile gerçekleşmektedir. Büyük bir tanısal hastalık teşhis aracı olmaktadır. Rahim ağzından veya rahim üstünden girilmektedir. Aynı zamanda karın içerisinde meydana gelen rahim yapışıklıkları miyomların alınması için büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Pek çok infertilite hastası uygulama sonrasında gebelik durumu gerçekleşmiş olmaktadır. Rahim içinde bulunan spirallerin çıkarılmasında veya takılmasında yardımcı olan sağlıklı uygulamalardan biri olmaktadır. Tanı konulmasında zorlanılan pek çok hastalığın açığa çıkması bu yöntemle sağlanmaktadır.

Farklı nedenlere bağlı olarak vajina bölgesinde esneme ve genişlemeler olmuşsa, çiftler birbirlerini hissedemiyor ve cinsel doyuma erişemiyorsa vajina daraltma ameliyatı olunabilir. Özellikle hamilelik ve normal doğum sonrasında kadınların vajina bölgelerinde yırtılmalar olmaktadır. Bu genişlemeye bağlı olarak erkek ve kadın cinsel his kayıpları yaşamaktadır. Vajina ameliyatı ile vajina girişinin ilk 3-6 cm’ lik kısmının daraltılması yeterli olacaktır. Zaten çitlerde cinsel doyumu sağlayan kısım vajina ilk 1/3’lük kısımdır. Vajina daraltma ameliyatı kadın doğum doktoru ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir.

Normal doğum sonrası vajinada meydana gelen yırtılmalar kadın doğum doktoru tarafından dikilmektedir. Ancak doğum dışı olarak yapılacak olan ekstre estetik işlemlerindeki tutar devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Yaşam kalitesinin artmasına bağlı olarak artık estetik ameliyatlar içerisinde en sık yapılan ameliyatlardan bir tanesidir vajina ameliyatı. Yapılmasındaki amaç ise cinsel doyum ve kadının kendini iyi hissetmesidir. Burada en önemli nokta ise eşlerin cinsel birleşmeden zevk alabilmesidir.

Vajina ameliyatı vajinanın giriş bölgesinde yapılan bir işlem olduğundan kızlık zarına zarar vermez.

Kadın kendini kötü hissedebilir. Cinsel birleşme sırasında vajina penisi yeterince sarmaz ve cinsel tatminsizlik meydana gelir. Bunun sonuncunda cinsel ilişki sayısı azalır ve eşler birbirinde soğur. Bir başka hoş olmayan durum ise; ilişki sırasında genişlemeden dolayı çıkan seslerdir. Çıkan sesler konsantrasyonu bozabilmekte. Kadın doğum doktoru ameliyat ile bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Hayır, bekar ve bakire kişiler de vajina ameliyatı olabilir. Kızlık zarına bir zararı yoktur. Sadece vajinanın hangi bölümüne işlem yapılacaksa anestezi ile yapılır ve kişi ağrı acı hissetmez. Vajina daraltma ameliyatı ​​​​​​​herhangi bir risk teşkil etmez.