Genital Estetik

Detaylı bilgi için

Cerrahi Genital Estetik Uygulamalar

Genital Estetik

Hayata Büyük Dokunuş

Genital estetik uygulamalar , kadınların sosyoekonomik özgürlüklerine kavuşmaları, bedenleri hakkında karar verme hakkına sahip olmaları, güzellik algısında değişiklikler ve tabii sosyal medyada farklı genital bölgeleri görebilme şansına sahip olmaları ile beraber son yıllarda çok daha sık yapılmaya başlandı.
Genital bölgede doğuştan bulunan şekil anormallikleri, yaş, doğum, menapoz ile ortaya çıkan değişikliler uygulamaya en sık sebep olan durumlardır. Genital estetik sayesinde kadınlar kendilerini daha güzel ve mutlu hissedebilmekte, özgüvenleri yerine gelmekte, kıyafet seçiminde daha rahat davranabilmekte, cinsel hayatlarında da direkt ya da dolaylı olarak daha mutlu olmaktadırlar.
Genital estetik uygulamaları; cerrahi yöntemler kullanarak yaptığımız ameliyatlar ve cerrahi dışı uygulamalar olarak ikiye ayrılabilir. Cerrahi işlemler en sıklıkla labioplasti, klitoral hudoplasti, vajinoplasti, perieoplasti, himenoplastidir . Cerrahi dışı uygulamalar da  lazer ve radyofrekans kullandığımız işlemlerdir.

 

 

Kadınlar Neden Genital Estetik Yaptırır

Korku, endişe veya başka bir sebeple vajinanın girişindeki kasların kasılarak cinsel ilişkiyi imkansız hale getirmesine vajinismus, ağrılı hale getirmesine de disparoni denmektedir. Bazen beraberinde vücuttaki tüm kaslarda kasılma ve panik hali de ortaya çıkabilir. bu kasılmalar ilişki denemesi sırasında da olabilir, hatta cinsel ilişkinin düşüncesi bile kasılmalar yol açabilir. Vajinismusun şiddeti bu durumların varlığına göre derecelendirilir. Vajinismus, tüm cinsel işlev bozuklukları düşünüldüğünde tedaviye en iyi yanıt veren gruptur. Çiftin tedaviye istekli olması, bunun için çaba göstermesi ve terapistin doğru yönlendirmeleri ile kesin olarak tedavi edilebilir.

 

 

Kadınlarda Genital Estetik.

Genital bölgedeki küçük dudakların doğumsal veya doğumlar sonrasında deforme olması, estetik ve fonksiyonel bozukluk yaratır. Özgüven artışı cinsel hayattaki tatmine çok olumlu etki eder.

Vajina dış genital bölgede bulunan hymenden başlayıp rahim ağzına kadar uzanan cinsel ilişkide ana rolü olan, doğum ve adet kanının akışı için yol görevi gören boru gibi bir organdır. Vajina boyuna ve enine esneme kabiliyetine sahiptir. Bunu sağlayan vajina duvarında bulunan kas tabakasıdır. Fakat doğumlar, yaş, ilişki sıklığı, vajinal müdahaleler ve bağ dokusunun durumuna göre sıkılığını ve darlığını yitirebilir.

Klitoris kadınlarda cinsel hazzın ve orgazmın ana organıdır. Klitoral hood ise klitorisin üzerini örten deri katlantısıdır. Açık olarak söylemek gerekir ki burada klitorise değil üzerindeki cilt katlantısına estetik düzeltme yapılmaktadır. Labium minuslar (küçük dudaklar) vajinanın her iki yanından yukarı uzanırken iki tabakaya ayrılır. Alt tabaka tam klitorisin üzerinde sonlanır ve frenulum adını alır. Alt tabaka ise klitorisin üzerine uzanır ve hood adını alır.

Kızlık zarı vajina girişinde mukozal kıvrım şeklinde bir dokudur. Oldukça ince hassas bir yapıdır. Damarlanması az bir dokudur. Vajen duvarında ortasından adet kanının akmasına müsade eden bir boşluk bulunur. Cinsel ilişki ile kolaylıkla yırtılır. Fakat jinekolojik muayene, masturbasyon veya tampon uygulaması da kızlık zarında yırtılmaya neden olabilir.

Labium majuslar vajina girişin 2 yanında bulunan üzeri kıllarla örtülü yapıdır. Ya kilo alıp verme, bağ dokusu sarklılıkları, kronik kaşıntılar, menapoz ve yaş gibi nedenlerle büyük dudaklarda sönme, kırışıklık ve sarkma olabilmekte. Bu durumda büyük dudaklar içerisine dolgu uygulamaları yapılabilmektedir. Ama büyük dudak büyük ve sarkık ise küçültme yönünde cerrahi işlem de yapılabilir