Perineplasti

Detaylı bilgi için

Vajen ile makat arasındaki bölgeye ait estetik işlemler

 

 

Perineplasti

Genellikle doğumdan kalan izlerin silinmesi ve düzeltilmesi işlemidir. Normal doğum esnasında meydana gelen gerek kendiliğinden gerekse epizyotomi yırtıklarının düzeltilmesi işlemlerinin genel adıdır.

Perine Bölgesi Neresidir?

Perine vajina girişi ile makat arasında kalan bölümdür.

Perine Bölgesi Operasyonları Niçin Gereklidir?

Perineoplasti bu bölgenin deformasyonlarının düzeltilmesi amacıyla yapılır. Deformasyon sıklıkla normal doğum sonrası oluşan deformasyon ve kötü iyileşen epizyotomi ( normal doğum esnasındaki dikişler) nedeniyle oluşur. Bazen hiç doğum yapmamış kişilerde de buradaki ciltte gevşeklik ve katlantılar görülebiliyor. Perineoplasti ameliyatları sıklıkla vajinoplasti veya labioplasti ile beraber yapılır, ama bazen tek başına da yapılabilir. Ya da diğer estetik uygulamalar ile beraber de yapılabilir.
Perineoplasti operasyonları lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kombine cerrahi müdahale yapılacak ise genel anestezi de tercih edilebilir. Operasyon yaklaşık yarım saat civarında sürmektedir.

Perineplasti Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilecek Durumlar Nelerdir?

Hastalar operasyon sonrası 1 gün sonra duş alabilmekte, rahatça tuvalete gidebilmektedir. İlk 3 gün ödem ve ağrıyı azaltmak için buz uygulaması tavsiye edilmekte, pansuman ve antibiyotik kullanımı gerekmektedir. 1 gün sonra yurt içi, 2 gün sonra yurtdışı yolculuk yapabilirler. 1-3 gün sonra işe dönebilirler. 4-6 hafta ilişki ve deniz, havuz yasağı gereklidir.

Perineplasti Ücreti Ne Kadar?

Perineplasti ameliyatı hakkında ücret söylemek mümkün değildir. Doktorumuz ile yapacağınız görüşmede  doğru bir bilgilendirme ile daha sağlıklı karar vereceğinize eminiz. Lütfen vajinal estetik ameliyatlar, müdahaleler ile ilgili görüşmek ve doğru fiyat bilgisi için randevu alın.

Perineplasti İle Birlikte Yapılabilecek Operasyonlar Nelerdir?

Perineoplastiye ek olarak aynı seansta radyofrenas ile tightining (vulvar sıkılaştırma),vajinal rejuvinasyon ve vajinal daraltma; lazer ile vajinal daraltma, vulvar renk açma, vulvar ve vajinal rejuvinasyon, vulvaya ve labıum majuslara yağ enjeksiyonu (lipofilling) ve hyaluronik asit enjeksiyonu yapılabilmektedir.